Odkwaszające naleśniki z dyni

Jest lekko strawna. Ze względu na niską kaloryczność (30 kcal/100 g dyni) można ją jeść praktycznie w każdych ilościach! Dynia ma także niski indeks glikemiczny i spożywanie jej przetworów obniża poziom glukozy we krwi dlatego zalecana jest diabetykom. A więc na takie naleśniki z dyni może sobie pozwolić nawet osoba zmagająca się z cukrzycą.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Puree z dyni przełóż do miski, dodaj jaka, sól i mleko, następnie zmiksuj. Gdy składniki się połączą, dodawaj stopniowo mąkę. Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji ciasta smaż naleśniki na rozgrzanej patelni z obu stron na złoty kolor.

Naleśniki dyniowe świetnie smakują zarówno na słodko albo wytrawnie.

SKŁADNIKI:

👉🏼140 g puree z dyni 

👉🏼1 szklanka mąki (u mnie mieszana: jaglana i gryczana)

👉🏼1 szklanki mleka (u mnie sojowego) 

👉🏼2 jajka

👉🏼szczypta soli

 

 

 

To nie jedyny powód dla którego dynia może być stosowana w leczeniu schorzeń nerek. To warzywo jest bogatym źródłem potasu, który reguluje gospodarkę wodną organizmu i tym samym wspomaga funkcjonowanie nerek. Poza tym dynia działa moczopędnie. Co ciekawe, dynia praktycznie całkowicie pozbawiona jest sodu. Pomaga zatem w odchudzaniu i leczeniu nadciśnienia.

CO JESZCZE?

WSPRACIE UKŁADU IMMUNOLOGICZNEGO – ze względu na zawartość witamin C i E, cynku i selenu 

WSPARCIE DLA PROSTATY
Fitosterole i cynk zawarty w pestkach dyni mają działanie ochronne przed powiększeniem gruczołu prostaty. Poprawiają też sprawność seksualną oraz żywotność plemników


DZIAŁANIE PRZECIWPASOŻYTNICZE
Dzięki zawartości kukurbitacyny świeże pestki dyni pomagają pozbyć się owsików, tasiemca i innych pasożytów.

DYNIA JAKO ŹRÓDŁO WITAMIN Im kolor miąższu intensywniejszy, tym więcej w nim witamin.Obecna w dyni niacyna (witamina B3) jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.  Dynie zawierają ich stosunkowo dużo witaminz grupy B- B1, B2,oraz mnóstwo beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A. 

Dodaj komentarz